زیبایی های یونان

با پارسا سیر همراه شوید و ویدیویی از دیدنی های یونان را تماشا کنید. پارساسیر این بار می‌خواهد گوشه‌ای از جاذبه های یونان برای‌تان به تصویر بکشد. این کشور اروپایی، از قدمت و تاریخچه‌ای طولانی برخوردار است و یکی از مقاصد محبوب گردشگرانی به حساب می‌آید که به دنبال جاذبه‌های تاریخی هستند. از طرفی، زیبایی های یونان فقط به بناهای تاریخی ختم نمی‌شود و مسافران این خطه از گشت و گذار در طبیعت و در میان سازه‌های مدرن این سرزمین هم لذت می‌برند. در ادامه، تعدادی از دیدنی‌های این کشور را به شما معرفی می‌کنیم تا در کنار تماشای ویدیو تماشای ویدیو، شناخت بیشتری هم از یونان پیدا کنید. 

جزیره کرت | Crete: کرت بزرگترین جزیره میان جزایر یونان است و همینطور، پرجمعیت‌ترین جزیره یونان نیز به حساب می‌آید. این جزیره زیبا در آب‌های مدیترانه و در نواحی جنوبی یونان قرار دارد و نقش بزرگی در اقتصاد و میراث فرهنگی کشور ایفا می‌کند. آب‌های کریستالی و مناظر چشم‌نواز، این جزیره را به مقصدی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است. 

آکروپولیس | Acropolis of Athens: آکروپولیس یک ارگ باستانی‌ست که در شمال‌شرقی پارتنون در آتن و در مرتفع‌ترین نقطه دشت و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این مجموعه باستانی به عنوان یک نماد ملی میان یونانی‌ها شناخته می‌شود و اصلی‌ترین نماد شهر آتن، پایتخت یونان، نیز به شمار می‌آید.

یادبود فیلوپاپوس | Philopappos Monument: فیلوپاپوس یک آرامگاه و یادبود باستانی‌ست که به یاد یکی از شاهزادگان پادشاهی کوماژن (Kingdom of Commagene) ساخته شده است. این یادبود بر روی تپه‌ای در جنوب‌غربی آکروپولیس قرار دارد.

جزیره سانتورینی | Santoriniیکی از زیباترین و شناخته‌شده‌ترین جزیره‌های یونان که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، سانتورینی است؛ این جزیره شگفت‌انگیز در دریای اژه واقع شده است و از خاک یونان 200 کیلومتر فاصله دارد. سانتورینی بیشتر به خاطر معماری و رنگ‌آمیزی خاص بناهایش معروف است. اکثر ساختمان‌های این جزیره سفیدرنگ هستند و در، پنجره و سقف‌هایی به رنگ آبی دارند. ترکیب این رنگ‌ها در کنار ساحل و آسمان زیبا، منطقه سانتورینی را تبدیل به یک مکان آرامش‌بخش و منحصر به فرد می‌کند.

بندر سالونیک | Port of Thessaloniki: این بندر در کرانه‌های شهر سالونیک جا خوش کرده که به عنوان دومین شهر بزرگ یونان شناخته می‌شود. بندر سالونیک در کنار خلیج ترمیک (Thermaic Gulf) و در شمال غربی دریای اژه قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین مکان‌های حمل و نقل دریایی در کشور یونان و جنوب شرقی اروپا شمرده می‌شود.

پخش ویدیو