نگاهی نو به دهلی نو

در این مطلب یک ویدیو تایم لپس از دهلی نو را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم تا با حال و هوای این شهر آشنا شوید و تعدادی از جاذبه های دهلی نو را نیز بشناسید. دیدنی های دهلی نو و همینطور، عنوان پایتختی آن باعث شده تا این شهر میان گردشگران بسیار محبوب باشد و سالانه از مسافران بسیاری میزبانی کند. در ادامه، دو مورد از این دیدنی‌ها را نام می‌بریم و معرفی کوتاهی از آن‌ها خواهیم داشت. ما را همراهی کنید.

قطب منار | Qutub Minar: در حال حاضر قطب منار یکی از زیباترین و معروف‌ترین بناهای تاریخی دهلی نو به شمار می‌آید و به عنوان بخشی از یک مجموعه تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بنای قطب منار در منطقه مهراولیِ (Mehrauli) دهلی نو جا خوش کرده؛ منطقه‌ای که 27 معبد را در خود جای داده است. این بنا مهم‌ترین بخش از این منطقه تاریخی شمرده می‌شود و روزانه گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. این جاذبه دیدنی، نخستین بنا در کشور هند است که با الهام از سبک معماری اسلامی ساخته شده و به وضوح تلاش سازندگانش برای استفاده از تزییناتِ زیاد در آن را می‌توان دید.

دروازه هند | India Gate: دروازه هند امروزه یادبودی است از 82000 سربازی که در سال 1914 میلادی و در جریان جنگ جهانی اول کشته شدند. این سازه 42 متر ارتفاع و 9.1 متر عرض دارد و در سال 1931 میلادی توسط معماری مشهور به نام سر ادوین لوتینز (Sir Edwin Lutyens) ساخته شد. در ابتدا قرار بود دوازه هند تنها یادآور سربازان از دست رفته در جنگ جهانی اول باشد اما امروزه نمادی از فداکاری‌ همه سربازان و نظامیان هندی در طول تاریخ این کشور است. در آخر باید اشاره کنیم این دروازه بزرگترین سازه یادبود جنگ در کل کشور هند است و از نظر معنوی و گردشگری برای هندی‌ها اهمیت زیادی دارد.

پخش ویدیو